NOVÁ STRUKTURA NOHEJBALU - 2019 okresu Praha-západ

Pondělí, 04. prosinec 2017, 16:19, onspz.estranky.cz
NOVÁ STRUKTURA NOHEJBALU - 2019

... tento víkend se uskutečnil,, dobrovolný" seminář ligových družstev (pokuta 3.000,-), na kterém se zástupci oddílů dohodli na zrušení druhé ligy od roku 2019.

Přikládám to nejdůležitější z článku Martina Maršálka v nohec magazínu :

Výsledkem jednání je návrh nového modelu mužských ligových soutěží na rok 2019. Sestává z jedné osmičlenné skupiny (extraliga) a čtyř šestičlenných skupin (1. liga). 2. liga je zrušena. Pro pouze dvoustupňový systém soutěží hlasovala nejtěsnější většina jednoho hlasu.

Dalšími negativními parametry k řešení byly dnešnímu počtu hráčů a funkcionářů v řídících orgánech neodpovídající počet ligových družstev, velké rozdíly (ekonomické, výkonnostní) mezi jednotlivými soutěžemi a nízký počet špičkových družstev. V novém modelu, který neodpovídá ani návrhu KTR, částečně ani STK, je stejný počet účastníků jako dnes (32), tudíž žádná změna. Ani nárokům na řízení soutěží nový návrh mužských soutěží nic nevylepšuje. Dnešní 4 skupiny soutěží (1x EL, 1x 1L, 2x 2L) se proměňují na 5 skupin (1x EL, 4x 1L).

Snížení ze tří na pouze dva výkonnostní stupně mužských soutěží a obrovský početní nepoměr mezi extraligou a "divizní" 1. ligou s vysokou pravděpodobností naopak prohloubí už tak velké současné rozdíly, které pro některé sestoupivší kluby (to platí i pro přechod z 1. ligy do krajské soutěže, nebo do okresní tam, kde není krajská soutěž organizována) může být i v praxi likvidační. O degradaci dosud druhé nejlepší soutěže s poměrně slušnou kvalitou, která dokázala generovat a připravit potenciálního zájemce o účast v extralize (tj. špičkové družstvo), nemá smysl hovořit. Pro odborníky není tajemstvím, že v amatérském sportu se kvalita soutěže odvíjí od kvality slabší poloviny soutěže. Soutež, ve které se budou utkávat současné přední týmy z 1. ligy i s nejslabšími celky 2. ligy, s tou současnou srovnávat asi nebude možné.

...myslím,že je zde zřejmá snaha svazu vytvořit pouhé dvě soutěže, o které se bude starat a ostatní pralesní ligy si dělejte co chcete ,ale zasílejte příspěvky ...

********

< zpět
Sezóna: